דבר המייסדת-נשיאת כבוד, אלה גליל


מאז הקמתו של הארגון, לפני כ-18 שנה הלכה וגברה אמונתי בצורך העצום ובחשיבות ההשקעה בבני הנוער שלנו, ממשיכי דרכנו. עלינו הבוגרים והמנוסים לפתוח בפניהם צוהר לעולם חדש, לגרות את סקרנותם, להכשירם ולעודד אותם להפעיל דמיון ולממש רעיונות ביוזמה, מקוריות והעזה. במהלך השנים שחלפו גדלנו, התרחבנו, הוספנו תוכניות במקצועיות רבה והכל בזכות צוות המינהלת שעושה עבודה נהדרת ובזכותו הפכנו לגוף מוביל בנושא החינוך ליזמות בקרב בני הנוער.

מפליא ומרגש לראות את בני הנוער מתגבשים תוך זמן קצר לצוות עם הנהגה, הפועל עם מוטיבציה למימוש מטרה שהציבו לעצמם.  יזמים אינם נולדים כך, יש לטפח בהם תכונות ויכולות שישמשו אותם כיזמים בוגרים, יוצרים ומצליחים בקרב חברה מתקדמת המייחלת לכמותם. אני מודעת לכך שלא כולם יהיו יזמים בעתיד, אולם אין לי ספק כי לכל משתתפי תוכנית הדגל שלנו מובטחת חוויה מרתקת שבמהלכה ירכשו כישורי חיים והתנסויות שיסייעו להם להצליח בהמשך הדרך.

בתוכנית הדגל שלנו "יזמים צעירים - עושים עסקים" לא רק בני הנוער יוצאים נשכרים אלא גם מלוויהם המנחים, שהם בעצם עמוד התווך של התוכנית. בוגרים המצטרפים כמורים, מנחים, יועצים ותומכים זוכים גם הם בחוויה מרתקת - לראות יש מאין!!! הם באים להנחות להפעיל ולהוביל ולבסוף הם זוכים ליהנות מהתוצאה. טוב מראה עיניים מאלף מילים. אני מזמינה בזה את בוגרי התוכנית ובוגרים מנוסים מהמגזר העסקי להצטרף אלינו ולקחת חלק בחווייה מעשירה זו.  

בחלוף השנים הגברנו את פעילותנו בשטחי הפריפריה של המדינה שבהם לא התפתחו די מפעלי תעשייה, פעילויות עסקיות ומוסדות לחינוך מקצועי וחינוך גבוה. אך יודעת אני כי יש שם נוער שללא ספק ניחן ביכולות וכישורים שיש וחייבים לפתח ולקדם. חשוב מאד שנוער זה שנולד וגדל שם, ילמד יתפתח וירצה להמשיך לחיות, להתפרנס ולבנות את ביתו שם ולא ישאף לעזוב ולעבור למרכז הארץ רק כדי ללמוד ולמצוא פרנסה.

אחתום את דברי בדברי תודה והערכה רבה לכל העושים במלאכה, צבור המתנדבים בשורותינו שעל

כתפיהם מוטלת המשימה של ביצוע התוכנית בפועל, הרכזים האזוריים וצוות המינהלת.   כה לחי !!!