דבר היו"ר - רנה פרידור    

 

אני חדורת אמונה בצורך העצום ובחשיבות ההשקעה בבני הנוער ממשיכי דרכנו. עלינו הבוגרים להעניק להם מניסיוננו הנצבר, לפתוח בפניהם צוהר לעולם חדש, לגרות את סקרנותם, להכשירם ולעודד אותם להפעיל דמיון ולממש רעיון ביוזמה, מקוריות והעזה.

בחלוף השנים הגענו להכרה כי יש להגביר את פעילותנו בשטחי הפריפריה של המדינה שבהם לא התפתחה מספיק התעשייה, פעילות עסקית ומוסדות לחינוך מקצועי וחינוך גבוה. אולם, יש שם נוער שללא ספק ניחן ביכולות וכישורים שיש וחייבים לפתח ולקדם. חשוב מאד שהנוער הזה שנולד וגדל שם, ילמד יתפתח וירצה להמשיך להתפרנס ולבנות את ביתו שם ולא ישאף לעזוב ולעבור למרכז הארץ רק כדי ללמוד ולמצוא פרנסה.

מפליא ומרגש לראות בני נוער שבאו מבחירה חופשית מתגבשים תוך זמן קצר לצוות עם הנהגה הפועל עם מוטיבציה למימוש מטרה שהציבו לעצמם.  יזמים אינם נולדים כך, יש לטפח בהם תכונות ויכולות שישמשו אותם כיזמים בוגרים ויוצרים בחברה מתקדמת המייחלת לכמותם. אנו מודעים לכך שלא כולם יהיו יזמים בעתיד, אולם אין לי ספק כי לכולם  מובטחת חוויה מרתקת שבמהלכה ירכשו כישורי חיים והתנסויות שיסייעו להם להצליח בהמשך הדרך.

בתוכנית הדגל שלנו "יזמים צעירים - עושים עסקים" לא רק הצעירים יוצאים נשכרים אלא גם מלוויהם המנחים, שהם בעצם עמוד התווך של התוכנית. לבוגרים המצטרפים כמורים, מנחים, יועצים ותומכים מובטחת גם כן חוויה מרתקת - לראות יש מאין! ללמד, להפעיל ולהוביל ולבסוף ליהנות מהתוצאה. טוב מראה עיניים מאלף מילים.  על כן אני קוראת לבורים נוספים, בואו הצטרפו ותיהנו גם כן. 

באמתחתנו תוכניות נוספות ומגוונות שאנו שואפים להפעילן אם רק יהיו בידינו האמצעים הדרושים לשם כך..