אושרה של משפחה

 

עלינו לכיתה י' ואני צריך לבחור איך אני תורם לקהילה, יזמים צעירים הייתה אחת הבחירות של מחויבות אישית.

אביר ילד סקרן, כישרוני ואינטליגנטי שמח להצטרף לתוכנית ברגע ששמע עליה.

ככל מתבגר בגיל 14 חיפש אביר את כיוונו בלימודיו, עיסוקיו ותחביביו, אף פעם לא חשש להתאמץ עבור דבר שהרגיש לו נכון. כבר בפגישה הראשונה של התוכנית יזמים צעירים הבין כי לוקחים קבוצה של ילדים והם מקימים חברה כמו כל אחת שקיימת בעולם. חברה עם בעלי מניות שמטרתה לייצר מוצר חדשני תוך כדי מכירתו בשווקי הארץ והעולם.

תחילתו של המסע היה מופלא ועוצמתי במיוחד עבור אביר שנבחר לכהן כמנכ"ל החברה וגם עבורנו כמשפחה. כמשפחה מלוכדת וחמה, אנו דואגים לתמוך אחד בשני ולתת אפשרויות לביטוי עצמי לכל אחד בדרך שרואה לנכון. כל המשפחה התגייסה לעזור לאביר בלמידה והתקדמות שלו כמנכ"ל החברה המתגבשת.

מפגש ההורים עם מורי בית הספר דוד וורד המלווים את התוכנית ועם רן מנהל התוכנית מטעם בנק לאומי שתומך כלכלית במיזם, הבהירה לנו שאנו נצטרך לתמוך בילדים העושים את דרכם לעולם העסקי ואל עולם המבוגרים.

אביר ואנו למדנו כיצד חברה מוקמת, מה תפקידו של כל חבר, מהי תוכנית עסקית, כיצד לגייס הון, כיצד לנהל ישיבות ולתעד, מה המשמעות בשיווק מוצר, חישוב עלויות המוצר, מהו אבטיפוס ועוד. כל יום א' לאורך השנה התכנסה הקבוצה תוך לימוד ועשייה ובניית החברה.

לאורך כל התהליך ראינו איך אביר מתמודד עם דרישות התוכנית מהי משמעותה של עבודה קשה, התמדה והשקעה על מנת שהחברה תצמח ותגדל.

אביר למד להתנהל כמנכ"ל לכל דבר ובהמשך כמזכיר החברה היה שותף ופעל לגיוס הון, עמידה בלוח זמנים צפוף, מפגש עם נציגי חברות חיצוניות והשתתפות בתחרות אזורית וארצית יחד עם חבריו לחברה.

תוכנית יזמים צעירים סיפקה לו לא רק כלים אמיתיים לחיים הבוגרים אלא גם את ההבנה שלא רק אחרים יכולים אלא גם אתה.ותמיד לזכור "בכל אחד ואחת ישנן תקוות וחלומות כאשר הם מתורגמים למעשים התוצר הוא תועלת לכולם וחוזק לאומה" – ג'והן פ. קנדי

תודה לכולם על ההזדמנות שניתנה לאביר לעבור תהליך מדהים ללמוד ולקבל כלים לחיים.

בברכה

משפחת אברהם

יוני 2013